Kontakt

Administrativa kontor

Huvudkontor Sverige

Norlandia Care AB/Norlandia Förskolor AB
Vetenskapsvägen 10
191 38 Sollentuna

Kerstin Stålskog, VD
Tel: +46 (0)76 549 22 06
E-post: kerstin.stalskog@norlandia.com

Christoffer Herou, CFO
Tel: +46 (0)72 582 86 16
E-post: christoffer.herou@norlandia.com

Christina Hallberg Höglund, HR-chef
E-post: christina.hallberg@norlandia.com

Lars Henningson, förhandlingschef
Tel: +46 (0)70 230 23 26
E-post: lars.henningson@norlandia.com

Gabriella Reuterswärd, marknads- och försäljningschef
Tel: +46 (0)70 721 10 14
E-post: gabriella.reutersward@norlandia.com

Dataskyddsombud Norlandia
E-post: dataskyddsombud@norlandia.com

Norlandia Förskolor
Johannes Stiigh, Sverigechef
Tel: + 46 (0)72 205 47 20
E-post: johannes.stiigh@norlandia.com

Eva-Lotta Kling von Schmalensee, skolchef
Tel: +46 (0)76 135 71 79
E-post: eva-lotta.kling.von.schmalensee@norlandia.com

Jennie Gränsbacke, skolchef 
Tel: +46 (0)70 491 72 78
E-post: jennie.gransbacke@norlandia.com

Jonas Åkesson, skolchef
Tel: +46 (0)73 091 67 81
E-post: jonas.akesson@norlandia.com

Ulla Dunell-Svensson, skolchef
Tel: +46 (0)72 500 18 74
E-post: ulla.dunell.svensson@norlandia.com

Norlandia Patienthotell 
Katarina Olofsson, hotellchef Årstaviken Hotell
E-post: katarina.olofsson@norlandia.com

Norlandia Äldreomsorg
Carin Johansson, regionchef Stockholm
Tel: +46 (0)72 248 07 73
E-post: carin.johansson@norlandia.com

Dusanka Reljanovic, regionchef Syd
Tel: +46 (0)76 549 33 28
E-post: dusanka.reljanovic@norlandia.com

Maria Öberg, tf. regionchef Mitt
Tel: +46 (0)76-677 48 61
E-post: maria.oberg@norlandia.com

Lena Andersson, regionchef Öst
Tel: +46 (0)72 582 00 32
E-post: lena.andersson@norlandia.com

Bernitha Karlsson, kvalitetschef
Tel: +46 (0)76 540 30 73
E-post: bernitha.karlsson@norlandia.com

Anna Lindström, anbudschef
Tel: +46 (0)76 501 30 23
E-post: anna.lindstrom@norlandia.com

Ekonomi- och lönekontor Sverige

Norlandia Care AB/Norlandia Förskolor AB
Industrigatan 2    
511 62 Skene

Växel: +46 (0)320 43 00 00

Christoffer Herou, CFO
Tel: +46 (0)72 582 86 16
E-post: christoffer.herou@norlandia.com

Huvudkontor Oslo, Norge

Norlandia
Øvre Vollgate 13
0158 Oslo

CEO/Konsernsjef
Yngvar Tov Herbjørnssønn
Tel.: 91 83 71 89
Yngvar.Tov.Herbjornssonn@norlandia.com

Økonomiansvarlig Care Norway
Anders Belsvik
Tel.: 977 61 123
anders.belsvik@norlandia.com

Økonomiansvarlig Barnehager
Marianne Topper Øvrebo
Tel.: 936 43 749
Marianne.Topper.Ovrebo@norlandia.com

 

Country Manager Care Norway
Riikka Aubert
Tel.: 482 40 320
riikka.aubert@norlandia.com

Divisjonsdirektør Barnehager
Kristin Voldsnes
Tel.: 41 69 27 91
Kristin.Voldsnes@norlandia.com

Markedsdirektør
Ernst Karlsen
Tel.: 48 26 67 62 
Ernst.Karlsen@norlandia.com